fbpx

Wieści

Genealog Roku - Konferencja w Brzegu 2023

 

https://www.youtube.com/watch?si=yOquD3yZv2pR9I3U&fbclid=IwAR3Vr9h5xNSInu07WE7_tb-h1MrQ7PDuzPCJzO-Ypd3ZMz-R1HFbfoV97oI&v=HRpdIBJGZx0&feature=youtu.be

Wczorajeszego wieczoru zostałem zaskoczony informacją z największej w Polsce Konferencji Genealogicznej w Brzegu.

Jestem zaszczycony i dumny. Dziękuje za docenienie moich działań dla środowiska genealogicznego. Każde dobre słowo, każde dziękuję wiele dla mnie znaczy. Każda informacja o znalezieniu swoich przodków wśród milionów skanów jakie zdobyłem, udostępniłem jest dla mnie wyjątkowa, wzruszająca i jest największym podziękowaniem. Ale tego tytułu nie spodziewałem się. Jest w Polsce tak wielu doświadczonych i zasłużonych genealogów. Ja cały czas się uczę. Nie udzielam się bardzo publicznie zdając sobie sprawę, że nie dorównuje warsztatem, wiedzą wielu ludziom zajmującym się badaniem historii rodzin. Ale, robię to co mi chyba dobrze wychodzi. Zdobywam materiały, publikuje je za darmo i dla wszystkich. Zdobywam je w miejscach, które nie są (nie były powszechnie dostępne).

To już miliony skanów ksiąg metrykalnych, staropolskich ksiag sądowych, prywatnych archiwów, dokumentów Deputacji Szlacheckich pozyskanych przeze mnie w Ukraińskich Archiwach, wymienionych z autorami skanów a także wykonanych przeze mnie osobiście (mimo trwajacej wojny), zakupionych i pozyskanych w inny sposób. Sam wykonałem i udostępniłem niemal milion kopii.

Praca przy opracowaniu, publikacji tego materiału to praca na kilka lat. Tytuł "Genealoga Roku" doda mi siły by działać tak nadal. Gdy tylko zdrowie pozwoli planuję znów jechać na Ukrainę, do Kijowa, Żytomierza, Równego, do tamtejszych archiwów, by skanować kolejne materiały.

Zaszczycony i dumny dziękuję Kapitule, Członkom Towarzystw Genealogicznych, wszystkim Państwu za docenienie !

 

Marcin Kowal

 

link do transmisji z Wydarzenia